shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

6 + 8/10x = 9/10x what is x?
are these equivalent or not? 2.5(3+x) and 2.5x+7.5
What is 3 1/6 + 8 2/9 - 1 1/2 plz show work
15 is what percent of 165
What does the word "Hellen" mean in Ancient Greece?
-z2-z-19 Z=-7 what is the answer please
How do you write 23 feet and half an inch in decimal form?
What was the goal of the Americanization movement? a) to spread American culture around the globe b) to force new immigrants to leave the country c) to help new
What is the reflection image of P (0, 0) after two reflections, first across x = -3 and then across y = -3?
Which of the following electromagnetic waves are listed in the correct order from longest wavelength to shortest wavelength? A. infrared, ultraviolet, visibl