Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

Factor completely 2x2 + 28x + 96.
A wall in Marcus's bedroom is 8 2/5 feet high and 18 1/5 feet long. If he paints 1/2 of the wall blue, how many square feet will be blue? I don't understand the
what is the difference between an organ and an organalle
How are changes in climate and the hydrological cycle affecting the environment and your future? please make this simple to understand.
What form of government did Ancient Greece and ancient Mesopotamia have in common
The variability in marine salinity between habitats dose not impact the fish living there
Which of the following statements about a compound is true
Who is William lots garrison
i went to camp in the fourth grade however, that was a long time ago. Is this correct
Look at the table of values below