aulasoriana aulasoriana
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Students spend an average of $5.50 to buy materials for science olympiad if they each build three mouse trap cars what was the unit cost per car

Respuesta :

naveednaqvi
naveednaqvi naveednaqvi
  • 03-12-2016
$5.50/3 cars = about $1.83
Answer Link

Otras preguntas

5(x – 3) > 7x + 2what is the value of x?​
When writing an equation in slope-intercept form, you need the values of the
What is the y coordinate of the solution
If FGH=QRS, find the measure of 11 9 34 28
Raise the product of 36 and 9 to the power of the sum of 2 and 4. Which of the following expressions matches the sentence above? A. (36 = 9(2+4) B. (36 x 9)(2+4
why did the americans want the articles of confederation changed? pls i suck at history. will give brainliest to any decent answer or explanation
Hello can y’all help with my homework from yesterday
Who was the author of the propaganda known as Uncle Tom's Cabin?
For a school project, Max made a pyramid using 587 sugar cubes. On his way to school 34 of the sugar cubes fell off. When he got to school his friends took 18 m
what is a good research paper ideas ​