quickar48 quickar48
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of a Kit-Kat is $0.04 more than the cost of a Snickers. If you buy 4 Kit-Kats and 8 Snickers, the total cost is $12.76. How much does the Snickers cost?

Respuesta :

rmaxius rmaxius
  • 03-06-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

go to the back of the book

Answer Link

Otras preguntas

Break apart the number you are subtracting 53-16
Help me please I’m struggling
How much more would the value of y be on the graph than its value in the table when x = 12?
A company regularly conducts classes in moral philosophy for its employees. in addition, it ensures that whistleblowers are protected from ostracism or mistreat
5/12 - 1/4 simplest form
Stuck and need help!!
You have just been challenged with the question "Was Alexander great or not?" Your position is that Alexander was great, but you will have to persuade everyone
Please help! The scale on a drawing is 2 in.:5 yd. If a length on the drawing is 6 inches, what is the actual length?
The worship of a god who is omniscient omnipotent and omnipresent is called what?
what do two equivalent expressions always have in common?