katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

On Friday, Andre biked 60 miles in 4 hours at a constant rate. On Saturday, he biked at a rate that was 4 mph slower. What was his rate on Saturday?
what is the best code editor for python
Match each president to the correct description
Mike's grandmother opened a savings account in Mike's name and deposited some money into the account. The account pays an annual simple interest rate of 11%. Af
_____ view is best for viewing thumbnail images of multiple slides at once.
Geometry math question
Last year a large trucking company delivered 9.5 x 105 tons of goods with an average value of $20,000 per ton. What was the total value of the goods delivered?
La ropa select the best word or phrase to complete each sentence. necesitas un ____ porque hace frío. calcetín traje de baño abrigo para ir a la playa debes lle
Geometry math question please help
Name the artists Mabel Luhan brought to New Mexico. Describe their talents and the fame they gained.