myl1400 myl1400
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Need help asap please and thank you

Need help asap please and thank you class=

Respuesta :

batman102431
batman102431 batman102431
  • 03-06-2021

Answer:

(x=4)^2=23; the third one

Step-by-step explanation:

When you solve it using the quadratic formula it's the same as the original answer.

Answer Link

Otras preguntas

The equation c=2.5t represents the cost,(c),for (t) ticket to the school play. Does a value of 3.5 for (t) make sense in this situation? Explain your reasoning.
What did Upton Sinclair do to prepare for writing The Jungle? Select all that apply. A He studied details about working in a slaughterhouse. B He studied deta
Final questions I'm asking if you've been keeping up. Thanks in advance.
Explain in your own words how our solar system was formed.
why did the Aztecs settle in the valley of mexico
Which type of fiction tests the readers’ ability to find clues in the text while challenging their stereotyping behavior?
A grocery store sells a bag of 5 potatoes for $2. What is the unit cost if each potato in the bag
What had to happen in Panama before the canal could be built? A French contractors had to be hired. B A cure for malaria had to be discovered. C The US Arm
Determine whether the lines are parallel,perpendicular,or neither 2x+4y=32 y=-1/2x+16
2x-4y+7=0 how do I find the slope for this?