honeybearashe honeybearashe
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

HELP PLEASE !!!!!!!!

HELP PLEASE class=

Respuesta :

896645
896645 896645
  • 04-06-2021

Answer:

1. spends $80

2. Each garlic bread costs the same

3. Orders a pizza for 25.50 and two garlic breads

Step-by-step explanation:

Answer Link
Heartland04 Heartland04
  • 04-06-2021
1) 80$
2) same
3) 1 pizza and 2 garlic breads for 25.5$
Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of a parabola that passes through the points (−5, −10), (−3, 2), and (2, −3)? A. y = −x2 − 2x + 5 B. y = −x2 + 6x − 7 C. y = −189x2 − 28
Which of the following documents is best matched to the main idea it supports?
Wonderful people, please come in and try to help me. Please, only real comments not a random answer.
Which equation represents a line which is parallel to y=0?y=6x=-5y=xy=x-1
Solve the equation x^3+2x^2-5x-6=0 given that 2 is a zero of f(x)=x^3+2x^2-5x-6. PLZ HELP ME!!! I WILL GIVE YOU BRAINIEST
-5/6 x=-3 will give Brainly
Had a plantation economy Had settlers from many countries Had rocky soil that limited large scale farming Had a diverse economy, including whaling and shipbuild
I need help asap please HELP ME​
Write affirmative answers for the following questions. Use direct object pronouns in your answers. ¿Están haciendo los preparativos ustedes?
Calculate the wavelength of radiation with a frequency of 8.0 x 10^14 Hz.