shumailaraman
shumailaraman shumailaraman
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost of buying 5 kg of cheese worth
$9.00 per kg?

Respuesta :

mishyunicorn44 mishyunicorn44
  • 02-08-2021
$45

Hope this helps you
Answer Link
mistressofdark
mistressofdark mistressofdark
  • 02-08-2021

Cost of 1 kg = $9

So, cost of 5 kg = $9 × 5 = $45

Answer Link

Otras preguntas

how many times larger is 3.5 than 3.25
117,821 round to the nearest ten thousand
expended form 605,970
Lisha is making headbands using ribbon she would like to make 12 headbands each one requires 15.5 inches of ribbon she estimates that she will need to buy 160
find two pairs of integers whose product is -20
How did social and economic life change for freed people
christopher Columbus "discovered" the new world. How did his "discovery." lead to the death and destruction of native americans and many independent nations Ho
Who led most of the Italian Renaissance city-states? a. doges b. artists and architects c. monarchs d. powerful merchant families
are there any integers between zero and one explain
81.098 rounded to hundredths