friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

The banner over the finish line of a running race is 400. Centimeters long and 85 centimeters high. What is the area over the banner?
According to the “career coach: how to cultivate civility in the workplace” article, what is the best way to avoid interpersonal issues at the office?
Name 3 duties of the Ohio Secretary of State
Revenue in 2000 for a bakery chain totaled $10 billion from 5,562 shops nationwide. During the next 10 years, the bakery had to close down a few shops, and the
Calculate the amount of energy released per gram of peanut burned
A counterweight makes it more difficult to lift an object with a pulley: true or false
Research has demonstrated that neural stem cells have an impaired ability to differentiate into functional neurons when subjected to:
Which structure would be expected to be constructed by endoplasmic reticulum?
Sam shared with his class that he lives on Oak Street. Sam is likely how old? A. One year old B. Two years old C. Three years old D. Four years old
A recent forest fire has swept through the forest, killing many of the smaller organisms such as the hare, deer, and rodent populations that are prey for the la