batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

A graph depicts force versus position. What represents the work done by the force over the given displacement? A. The work done is equal to the product of the m
2-3 facts about Warsaw Pact
2-3 facts about Warsaw Pact
take 2 identical bowls filled with water.shine a spotlight on one and place one away from the spotlight in the same room. which shows higher evaporation and why
The Commissariat established by Frederick William in Prussia became A. the overseer of the army. B. an agency of civil government. C. both a military and civil
List all integers between -0.6 and 4.17 THANK U
A graph depicts force versus position. What represents the work done by the force over the given displacement? A. The work done is equal to the product of the m
take 2 identical bowls filled with water.shine a spotlight on one and place one away from the spotlight in the same room. which shows higher evaporation and why
what is force ?is it desirable or undesirable?
Write a complete reaction of succinic acid and acetic anhydride