makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

simplify (1/x) + (1/(x+h)
How many hours are 180 minutes
What were the reasons for the failure of the League Nations?
Describe a pattern in the sequence of numbers. Predict the next number. 1) 1, 2, 6, 24, ___ 2) 0, 3, 8, 15, 24, ___
graph y=3sinx and y=sin 3x on the same axes. label the graph of each function.
A curved section of roadway is in the shape of a circular arc of 410-m radius. The curved section is horizontal, not banked. The coefficient of friction for tir
how do u find the area of a triangle
Find 4 consecutive odd integers where the product of the two smaller numbers is 64 less than the product of the two larger numbers.
Find 4 consecutive even integers where the product of the two smaller numbers is 72 less than the product of the two larger numbers?
india takes the two hour train ride from minneapolis to chicago every dummer to visit her grandparents. The train traveled 44 7/16 (thats a mixed number) mile