frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
Sometimes sound waves bounce off a hard
20 is what percent of 40 show ur work
What do stabilizing selection and disruptive selection have in common??
Sam had 11/2 m of rope. he cut off 5/8 m and used it for a project. how much rope does sam have left?
Why did conservationists oppose the new deal?
How many real solutions are in the equation: 8x^2 11x = -3?
a bowling ball of mass 6kg has a volume of 0.06 to the power if 3 what os the density?
Which type of medical insurance typically offers the least amount of flexibility in selceting a primary care physican?
In some states, real estate agents are legally required to A. hire home inspectors to perform pre-sale inspections. B. appraise the values of the
The difference between a $20,000 and $30,000 annual salary over a lifetime