amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

HELP ME PLZZ I NEED HELP
Is the following function even, odd, or neither? f(x) = 2^(x+3)
What is the geometric mean of: 1, 2, 8, and 16?
Which mutation will cause translation to stop?Group of answer choicesMutation 2 onlyMutations 1, 2, and 3Mutations 1 and 3 onlyMutation 1 only
CHAPTER: Conservation of Plants and AnimalsFill in the blanks: __________ species dont occur anymore​PĹŚ ĤĔĹP
2|x - 3| - 5 = 7 “solve the equation”
Southern plantation owners in the colony era could not depend on using indentured servants for labor because?
write any three historical personalities and explain them in brief​
Read this dictionary entry. discharge /dis-ˈchärj/ noun the act of unloading something or someone flowing or emitting something the process of converting chemic
If you were ko-Ngai would you sacrifice your life for you father too?why?