iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

what is the qoutient 39,208 divided by 54
mrs Singh bought 9 folders 9 notebooks. The cost of each folder is $2.50 and the cost of each notebook is $4 write two equivalent expressions then find the answ
________ the dolphin lives in the sea, it is not a fish - it's a mammal. a. So that c. Although b. Whether d. After
please help and i have to be done with my work by tomorrow
Some works of nonfiction examine and discuss a focused topic and include the writer's personal viewpoints. This type of nonfiction is known as which of the foll
What is one tenth of 13.7
21 fewer stars than three times a nymber h
How many times does 3 go into 70
asemanari si deosebiri intre limanele maritime si limanele fluviale . Va rog sa ma ajutati . :-[ :-(
fraction 41/5 simplest form?