marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

John spent $75 on a shopping trip for new clothes last week. He had expected to spend $100 on clothes. table How much was the absolute error in his estimate?
Choose the function that represents the graph of the transformation of f(x) = |x| that opens down and has a vertex of (3,2) f(x) = |x - 3| - 2 f(x) = -|x - 3| +
When 9^2/3 is written in simplest radicsl form, which value remains under the radical? 3 6 9 27
28+87 divided by 3•2 to the third power
Name the mosque pictured above. Explain its history and artistic elements.
Find the mean and the median of this data set: 9, 6, 5, 3, 28, 6, 4, 7
(Q10) It's a long question so I will give you 30 points for answering it. Thank You! (Picture Below)
m∠B =? degrees why do u think that?
Write an original and creative short story that includes the following elements: One or more animals. A farm. A clear resolution.
What is the greatest common factor (GCF) of 40 and 36? A. 4 B. 360 C. 8 D. 2