jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

what are some facts about covalent bonding? I need some information for my chemistry poster please, thank you.
Large trucks have 18 wheels. Vans have 4 wheels. Miguel sat at the window at the truck stop and counted 84 vehicles in the parking lot. He figured out that ther
Which emerged in opposition to the Missouri Compromise?.
What is the square root of 52?
What split the Muslim World during the Middle Ages? PLEASE HELP ♥
Why was Jefferson’s election in 1800 considered a “republican revolution”? He taught the public to respect its leaders. He was a Democratic Republican. He rever
why is it important to elevate the anthers
Which level of taxonomy has the fewest organisms.
Which was the "great compromise" that helped the Anti-federalists to finally approve the Constitution? A. the Bill of Rights B. The Federalist Papers C. an amen
A salesman traveled 736 miles on 32 gallons of gas. How far can be traveled on 128 gallons of gas?