Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

whst 4 processes shape Earth's features
Taxonomy seeks to _____. identify all living things identify all nonliving things organize all living things in a logical manner organize all nonliving things i
a sales associate is given a $500 hiring bonus with a new job.She earns an average commission of $250 per week for the next 18 weeks.how much does she earn?
F(x)=x^2+1;g(x)= x-3 Help me find (f•g)(x)
the RATIO of floor seats to balcony seats in a theaters is 20:1. does this theater have more floor seats or more balcony seats? how do you know? SHOW WORK! PLEA
what do 6, 9, and 12 all go into
A car loses 15% of its original value each year. After one year a car has a value of 13,600. What is the original value of the car??
what is 28/50 as a decimal
During the 1920s, American farmers as a group did what?
why did Christopher Columbus use a telescope