jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

The area of a rectangle can be represented by x^2−8x+12 . If the width is x − 6, what would be the length?
You might say that this is a waste product of the plant (but it’s a good thing for you!). What is it?
Which of the following statements is false? A. Scalar quantities have size or magnitude only B. Vector quantities have both magnitude and direction C. Mass, len
I NEED HELP ASAP PLEASE !!!!!
After the city was built... how do I make it independent complete the sentence
help please, i need this asap it would mean so much if someone could help me
PLEASEEEEEE I REALLY NEED HELPPPP WITH THIS PLEASEEEEEE IM BEGGING SOMONEEEE PLEASEEEE PLEASEEEE PLEASEEEEEE​
how is sound recorded
Porque el poeta en el poema "Otoño " le parece inusual que el otoño llegue más tarde? A- Es una época del año con mucho viento B-Rs el momento de quedarse afuer
A rectangle has height of 3,27 meters and a base measuring 1.29 meters as shown which of the following is closest to x the length of the diagonal of the rectang