wasifa12 wasifa12
  • 03-01-2022
  • Mathematics
contestada

help me pls its due today i need help mann asap TOO!

help me pls its due today i need help mann asap TOO class=

Respuesta :

dt33183 dt33183
  • 03-01-2022

Answer:

The answer is A.

Step-by-step explanation:

Store 1: 3 lbs for $10.5 ($3.5/lb)

Store 2: 2.5 lbs for $8.90 ($3.56/lb)

The answer is A. The sliced turkey at Store #1 is cheaper by $0.06 per pound

Answer Link

Otras preguntas

You can create a graphic from either an image or a string using different initializers True or false?
anyone get this geom?
could someone please help me asap
Part E14 is used by M Corporation to make one of its products. A total of 22,000 units of this part are produced and used every year. The company's Accounting D
tim drives at an average 80 km per hour for 3 hours and 45 mins work out how many kilometers tim drives
PLEASE HELP! create an example of a linear system that would best be solved using the substitution method. explain your reasoning.
Tim has a $5000 bond with a 4.6% coupon Tim purchased this bond for $5195 what is the yield of the new bond?
During the end-of-period processing, which of the following best describes the logical order of steps? preparation of income statement, adjusted trial balance,
What methods would the body use to provide a person with energy throughout a race?
Please answer this correctly