Elvisidioha Elvisidioha
  • 03-01-2022
  • Mathematics
contestada

P
A pencil costs $10.00 while a dozen cost $100.00 how much would peter save if she
buys ninety-six pencils at dozen Price

Respuesta :

lc19668
lc19668 lc19668
  • 03-01-2022

Answer:

...

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

if you multiply a googol by 100 how many zeros will the product have?
If the distance between two objects is increased to four times the original distance, how will that increase change the force of attraction between the objects?
A conversion factor is a fraction that is always equal to what number? 1 10 100 It varies according to the problem.
mgh=1/2mv^2solve for v
I need help on b.Round each of the rainfall totals to the nearest tenth.
Write each decimal as a fraction or mixed number in simplest form -7.32=
the discount store is having a big sale. paper towels are two rolls for 1 dollar. disposable diapers are 3 dollars a box. if serena buys 2 rolls od paper towels
micahs room has four sides and a perimeter of 48 feet. if 3 of the sides are 12 feet long, how long is the fourth side?
Which statement about aerobic exercise is NOT true? Aerobic exercise strengthens the muscles that help us breathe. Aerobic exercise is carried out for a
which is the best correction of the clause fragment? the dog we found yesterday afternoon in the park. a. change "the" to "this." b. move "in the park" to the b