channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

1, the difference between 42 and 19 2,100 decreased by 77 3 ,30 more than 20 plz answer all of above
Even though the Punnett square calculates that a couple has a 50/50 chance of producing a male or female, there are slightly more females born in the human popu
What experimental evidence did Thomson have for each statement? A. Electrons have a negative charge. B. Atoms of all elements contain electrons.
A baker uses different amounts of salt when she bakes loaves of bread, depending on which recipe she is following. the amount of salt called for in each recipe
4,650 Rounded to the hunred
6 + 8/10x = 9/10x what is x?
An awning covers a window that is 4 feet high. When the awning is open ,it extends 2 feet from the base of the window .find the slope of the awning .
-z2-z-19 Z=-7 what is the answer please
how did the first two major american political parties differ.
Eye protection is particularly important for children who spend all day on the water or at the beach. Since the glare is intense. What is the BEST way to combin