maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is true concerning hull fouling commercial shipping and recreational boating
which statement best expresses the central idea of the text?a b c d choice
Assume that a cell has 6 chromosomes while it is in the g1 stage of the cell cycle. how many chromosomes and how many dna molecules will it have in the g2 stage
Explain why 0.04 divided by 3.6 has the same answer as 4 divided by 360
In what ways are Hellenistic sculpture different from Classical? A. It shows greater emotion, realism and variety of poses. B. it shows greater size, symbolism,
Water is boiling in a clear pot, as shown in the picture. Which takes place as water cycles from the bottom of the pot toward the top?
Anyone know how to do this?
What is the opportunity cost of producing a car in canada? what is the opportunity cost of producing a bushel of wheat in canada? explain the relationship betwe
The endpoints of AB are A(2, 3) and B(8, 1). The perpendicular bisector of AB is CD, and point C lies on AB . The length of CD is square root of 10 units.
Can someone help me with this question?