nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me ASAP
What does Elizabeth’s early “prejudice” in the novel reveal? Question 1 options: It reveals that she is unable to see anything good in Darcy. It reveals that sh
I need it please somebody
I need help with this question​
plz help fast (worth 15 pts) A prism and two nets are shown below: Image of a right triangular prism and 2 nets. The triangle bases have base 4, height 3, and d
Solve 7k ÷ 3 = 21. The solution is k=?
*7. A family going on vacation rents a van for $160 plus $75 per day. The total bill was $760. How many days was the van rented? * A. 7 days B. 8 days C. 9 days
Find the quotient 2 2/5 divided by 3 2/3
Store A sells a box of 8 pencils for $0.89. Store B sells a box of 12 pencils for $1.25. Which store sells the better deal? Tell the unit rate for each store (r
All of the following represent the same set of numbers except positive integers whole numbers natural numbers counting numbers