emustafa emustafa
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Diego bought mini muffins for $4.20. If 1mini muffin is $0.35, how many muffins did he buy? Show your reasoning

Respuesta :

5nssi4h6k2
5nssi4h6k2 5nssi4h6k2
  • 01-03-2022
He bought 12
4.20 divided by 0.35= 12
Answer Link

Otras preguntas

in Passage 2 review pages 2 and 3
The professional qualifications standards provided by the __________ are a valuable tool for establishing positions, developing KSAs, advertising and hiring, an
how to consolidate credit card debt without hurting your credit
Environmental journalists are prohibited from direct participation in environmental advocacy movements. Please select the best answer from the choices provided
Calculate the mass of SO2, needed to produce 530 g of SO3.
A certain blue light has a frequency of 6.91x 1014 Hz. What is the wavelength of the light? Explain.
A regulation baseball felid measures 90 feet between each base. What is the distance around the bases is yards
can you do this its a slops
What’s one thing you hate about Christmas
how did Charlemagne become king of the Franks