sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

select the postulate that is Illustrated for the real numbers 3 + 2 = 2 + 3
Solve equations with 3 variables
The box par of a box and whisker plot represents
What are four characteristics of water that are emergent properties resulting from hydrogen bonding?
∠AOB is shown on a coordinate plane. Select all of the following transformations that would preserve the measure of ∠AOB . Answer Choices reflection in t
Complete each sentence with a word from the word bank
During the nullification crisis of 1833, south carolina tried to assert the right to veto
what does a cell do to make sure that it does not grow to big?
1. Which of the following is the best example of a narrative? a blog post on the issue of mandatory community service a wiki-post on Julius Caesar’s epilepsy a
Explains abbreviations caption legend/ key scale