jw91684 jw91684
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Chantelle bought grapes at 0.85 per pound. She purchased 7 pounds. What was the total cost. Round your answer to the nearest penny.

Respuesta :

Lovelee22
Lovelee22 Lovelee22
  • 03-03-2022

Answer:

$5.95

Step-by-step explanation:

7 · 0.85 = 5.95

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following are some of the biggest perceived detriments of the performance management system? a. Feedback that is delivered frequently. b. Lack of f
Please help me help help please please help please please help
100 POINTS IF U GET THIS RIGHT!
Which question is most appropriate to ask during the reading of a text? O A. What strategies can I use to help me better understand this section? OB. What is th
By the beginning of chapter 9, what has become very dim in the animals' memories? Animal Farm
What are organic reservoirs meaning.
Which of the following are examples of Skills components?
What is the term for the breakdown of glucose in the presence of oxygen? anaerobic cellular respiration fermentation photosynthesis
Brie has a really busy day. She has several tasks to do and she needs to get them all done by the end of the day. She’s worried that she won’t be able to comple
Help help help help help help help English