cacsiremyrellia
cacsiremyrellia cacsiremyrellia
  • 03-05-2022
  • History
contestada


Can some one help me?

Can some one help me class=

Respuesta :

mj9444038 mj9444038
  • 03-05-2022

Answer:i belve the answer is c

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A bag of 12 oranges costs $2.99. What is the cost per orange?
Choose all that correctly solve for the variable x [tex]\frac{5}{2} x[/tex] = [tex]\frac{15}{2}[/tex] x = 3 ----------------------------------------------------
a certain shade of blue is made by mixing 1.5 quarts of blue paint with 5 quarts of white paint. If you need a total of 16.25 gallons of this shade of blue pain
I have to many dream smp memes (none of these are mine im just posting them)
Kenny is building a box using 2 identical square pieces of wood and 4 identical rectangular pieces of wood, as shown. What is the surface area of the box? Selec
Solve for x please show work
P = 2l + 2w, when P = 28 ft. and w = 5 ft.
Students use alphabet letters to represent the genetic instructions for a trait of an organism. The students write these alphabet letter in graphic organizers.
Select all that apply. Which of the following qualities do responsible adults possess? friendliness reliability punctuality patience
Which statement best explains how a light wave behaves when moving from air to water?A:it speeds up and bands B:it slows down and bands C:it speeds up and conti