kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

Maria had $24.60 to spend on three pencils. After buying them she had $14.46. How much did each pencil cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
24.60 - 14.46 = 10.14
10.14 divided by 3 = 3.38

$3.38 

hope i helped :)
Answer Link
anonymousquestions anonymousquestions
  • 01-02-2017
each pencil cost $3.38
Answer Link

Otras preguntas

what type of cell causes water to flow through a sponge and helps it trap food?
indicate sí if each activity you hear requires a ball or no if it does not.
Rewrite the expression in a simpler way: (only one sign between integers). 10 + - 6
help ?????????????????
Why do feathers repel water?
Which word has the most negative connotation? A. Dull B. Calm C. Peaceful D. Quiet
Joey overdraw his account by $48 and has to pay an additional $10 fee. How much does he need to deposit into his account to reach a balance of $0?
Please help I need this ASAP
cuando los países están en conflicto armado están en
Help me with last 4 pleeeeease