madisondacosta
madisondacosta madisondacosta
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

please help me figure this out! (also how you did it)

please help me figure this out also how you did it class=

Respuesta :

Missgirl9173 Missgirl9173
  • 04-02-2017
Is there a certain one you need help with, or all of them?
Answer Link

Otras preguntas

A 14-ounce can of tomato sauce costs $2.66. What is the unit rate per ounce? A. $0.16. B. $0.17. C. $0.18. D. $0.19.
Find three rational numbers between -2 and 1 ?
What element of fibrous joints gives the joint its ability to resist stretching and control the amount of movement at the joint?
In the equation Ca(s) + 2H2O(l) -->Ca(OH)2(aq) + H2(g) list each element used as a reactant, and tell how many atoms of each are needed for this reaction.
1. 1400 Simplify: - Show your work.
A certain product costs $200 to order. The cost per unit is $25 and the cost to carry one unit in inventory for 1 year is 20% of the value of the product. Month
What does heat cause atoms to do?
When an object is oscillating in simple harmonic motion in the vertical direction, its maximum speed occurs when the object A) is at its highest point B) is at
Match the empires and time periods between the Old and New Testaments. 1 . Persian Empire 539-334 B.C. 2 . Maccabean Empire 334-323 B.C 3 . Roman Period 323-
Different types of steels contain different elements that alter the characteristics of the steel. For each of the following elements, explain what the element d