Rhbeowheve Rhbeowheve
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

Charlotte is buying milk. She can get 64 oz. for $3.00 or 80 oz. for $4.50. Which is the better deal, 64 oz. or 80 oz.?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-06-2022

Answer:

80 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help me will give brainlest
OMGOGMGOMOGMGOGMOGMOMG HELP ME HELP WILL GIVE BRAINLIEST HAAAÆAAAAAAAAALAPALPALPALPALAPLAPLAPLAPLAPLAPLAPLAPALPLAPLSFAPSLPASLDPASLDPASLDPASLDPASLDPSDLPASD How d
In order to finance their trip to the new world, the pilgrims had to form a joint-stock company. a. True b. False
How is performance art different from visual art? A. Performance art requires less skill to create. B. Performance art is not subjective. C. Performance art
In which sentence is the word guide used as a predicate nominative? a.marissa is the most knowledgeable guide at the aquarium. b.let's ask the guide where the d
The first 2 terms of geometric sequnce are shown 3 and 9. What is the next term in the geometric sequence?
(T or F) In Medieval times, being in love was seen as a serious mental illness.
Look at the scatter plot. Which of these equations is the best representation of the trend line?
0.4 and 0.40 are the same amount is the word form of the decimals the same?
Fitness instructor recommend a workout of both cardio and strength at a ratio of 7:4 minutes how many minutes of cardio would be recommended for 20 minutes of s