hyjraw8585 hyjraw8585
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

It costs $363 to make 90 bags of cotton candy and $440 to make 200 bags of cotton candy.
a) find the cost equation.

Respuesta :

frankrex96
frankrex96 frankrex96
  • 01-06-2022

Answer:

363=90bags

then you look into it and say

440=200bags

Answer Link

Otras preguntas

What does the underlined conjunction connect in the sentence? The restaurant offered orange juice or cranberry juice to drink. A. sentences B. subjects C. di
Where do the majority of earthquakes in the United States occur?
what is a dollar in fraction
what do I need to multiply
An example of a frame story is "The Necklace." True False
How does E.E. Cummings maintain the lively, active mood of "in Just"?
Does the rate of soil formation increase or decrease in areas with steep slopes? Then EXPLAIN the reasoning behind your answer.
Which possible topic does the above excerpt address? jealousy loneliness beauty ambition
PLEASE ANSWER ASAP! ANSWER MUST BE CORRECT WITH WITH WITH WITH WWWIIIIIIIIIITTTTHHHH AN EXPLANATION IN ORDER TO GET POINTS & BRAINLIEST ANSWER!
Who was the first person to explore color