meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

What social and economic effects did the Korean War have in America?
a pattern calls for 2 1/4 yards of material a day 1 1/4 yards of lining. How much total fabric is needed?
which of the following is a value of biodiversity A: healthy ecosystem B: invasive species C: climate change D: pollution
What should the student work on in the revision process to improve the essay
A legal obligation that involves repaying a debt is called a _____.
what ph must organisms maintain
(please help.) (I screenshot the question and choices )
Partial splenectomy for a 3 year-old child with sickle cell disease, HB-C with crisis. CPT code
dna is a polymer consisting of repeating units known as
which digit can replace the? to make this number sentence true 736,554 < 7?6,573 < 736,589 only one answer