soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

a customer wants to tip 15% on a restaurant bill that is $35.what will be th amount of tip?what is the total bill?
When the Mughal Empire fell in 1857, it became a colony of _____. France Netherlands England Spain
Based on the passage, who are the real monsters of Maple Street? Write three to four sentences explaining your answer.
Find the common ratio for the following sequence. 27, 9, 3, 1, ... User: Find the common ratio for the following sequence. 1/2,-1/4, 1/8, -1/16 User: What is th
what event in 1911 focused attention on the need to protect factory workers
What pivotal event led the United States to enter World War II?
The sum of two positive numbers is 5 times their difference. What is the ratio of the larger number to the smaller number?
What is a commutative property of multiplication?
Desalination has no known negative impacts on the environment.
what is the quotient of 4/7 divided by 6