caitlindeveseyj
caitlindeveseyj caitlindeveseyj
  • 02-02-2015
  • Mathematics
contestada

a yogurt cost 35p each how much can be bought with £3?

Respuesta :

mali2190
mali2190 mali2190
  • 02-02-2015
divide 3 dollars by 0.35 and it is and you can get 8
Answer Link

Otras preguntas

On a 4 1 2 hour trip, Leslie drove 2 3 of the time. For how many hours did Leslie drive?
10. Why did the ruler of Jammu and Kashmir hesitate to join India or Pakistan? (1 point) A.He wished to maintain his country's independence. B.The ruler's relig
What is the persuasive effect of his language in the closing paragraphs?
Jeff starts at 190 and counts by tens.what are the next 6 number Jeff will say?
1/2x+4=2/3x solve for x
Renting a bicycle costs $15 for the first hour and $5.50 for each additional hour. Let x represent the number of additional hours. if you have $25 to spend, whi
( it is true or false) Lava is inside earths crust and may contain trapped gasses.
How many girls are in the marching band? And how can I turn 3/10 into a number
resolving conflicts, expressing emotions, managing time, and making decisions are?
Why is water split during the light reactions?