itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

What structure prevents food from entering the nasal cavity while swallowing?
variable expenses: $2,510.60 Fixed expenses: $1,246.25 Miles driven: 4,800 What is the cost per mile?
Solve the equation 2x28x-1=0 by completing the square. Give your answers correct to 2 decimal places.
3v / 3vs using positive exponents
Match the inequality with its line graph. 1. -6-5 -4-3-2-1 0 2. + -6-5 1 2 2-6 3 +> -x-5≤-2 -4-3-2-1012 3. + 2 6+x≤3 -6-5 -4 -3 -2 -1 0 1 2 4. ++ -6-5 -4-3-2
A rectangle has an area of 40 square feet. Select all the possible dimensions of the rectangle D 10 in., 30 in. A 4 ft, 10 ft B 20 ft, 20 ft C5 ft, 8 ft E 1 in
which is the best answer They had to hire a(n) __________ because Jane was not qualified to produce all the documents for the audit in June. A.auditor B. accoun
Openings in the earth where steam and water shoot high into the air are called ___a. Geysersb. Hot springsc. Fumarolesd. Mud pots
Best answer gets brainliest
2826 to the nearest hundred