grhk grhk
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

Pam read 135 pages of a book this book this week.If this is 45% of the number of pages she normally reads, how many pages does Pam usually read in a week?

Respuesta :

popcornrox37
popcornrox37 popcornrox37
  • 02-03-2017
What I would do is multiply 135 x 0.45 
and then add that product back onto 135, but I'm not sure
Answer Link

Otras preguntas

which of the following is the best deal? a. 6 oz box of crackers for $1.08 b. 7-oz box of crackers for $1.19 c. 8-oz box of crackers for $1.20 d. 9-oz box of cr
Yucca Co. updates its inventory periodically. The company's beginning inventory was $4,860 and purchases were $10,080 during the year. The company's ending inve
I don’t really understand this problem. help
PLZ HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
The cost for 4.5 pounds of shrimp $20.52 is. Find the unit price in dollars per pound.
what is the difference between intensive and reflexive? Please give examples i don't understand!
help pweaseeeeeeeeeeeee
role of youth in reforming society​
I’ll mark brainliest for free
Please help its do by 11:59 ahhhhhhh Given: f(x)= 2x + 8 and g(x)= -4x - 7 Find h(x)= f(x) + g(x)