cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
What is the meaning for although the owl has large eyes, he can't see as well as a mouse
Which finger do you use to type the following letters rtgvf
Marianne buys a house for 150,000 and the value of the house increases at a rate of 1.2% per year.How much will the house be worth in 10 years .Round to the nea
a football team gain 2 yards on the first play ,losees 5 yards on the second play ,loses 3 yards on the third, and gains 4 on the the fourth play.what is the te
A diploid cell with 2n = 20 chromosomes goes through meiosis. how many chromosomes will each of the daughter cells have?
A pineapple has 9 grams of sugar per slice. A watermelon has 18 grams of sugar per slice. Which statement is true?
Find the sum of the series. 1 + z/5 + z^2/25 + z^3.125
Why did the Vietnamese build hundreds of miles of tunnels?
A store has a $15.79 item on sale. The total discount of the sale is $6.32. What is the sale percentage off on this item?
how has the use of computer and advance in technology changed healthcare industry