HanifahA
HanifahA HanifahA
  • 01-04-2017
  • Mathematics
contestada

18 oz. of peanut butter is $2.79. What is the price per pound? Use 16 ounces = 1 pound.

Respuesta :

squirrellyqirl
squirrellyqirl squirrellyqirl
  • 01-04-2017
$3.13  if you need more help message me.
Answer Link

Otras preguntas

how do u say whats you're name in German ​
A natural disaster caused a population of 4,695 organisms to migrate to a new habitat. A few generations after the disaster, it was observed that the new habita
6) Find the smallert number bywhich thefollowing maybe divided to obtainaperfect cube2000​
next 5 positions to take presents place
Why does catalase function most efficiently at the pH level of 7
2. What is the best way to protect trens from voter suppression? Why?
Would George Hoar be described as a liberal or a conservative?
Write five times two less than the quotient of 27 and 3 as an expression​
solve for w what is w/125=5
1. When did Foster decide he wanted to become a missionary? *