Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

the mean of five data is 10. if a new variate is included, the mean of the six data becomes 11. Find the sixth data.​
The team won 12 of its 20 games. The team’s won-lost ratio is 2/5 3/2 3/5 2/3
What was North Africa like 10,000 years ago before desertification?
Cacharrerosdelaweb. Com la competitividad entre las distintas casas es muy grande ya que se abrio un mercado importante ante tal demanda existen muchos sitios y
please help me i am getting most of the questions wrong.
(b) Do you think it would be a good idea to rotate the candidate choices in the question? Why? A. Yes, to avoid response bias B. Yes, to confuse the respondents
What occurs when cool air moves from the beach toward the ocean during the night?
Select the correct answer. What was the main cause for the trend shown in the graph during the 1940s and 1950s? A. a decreased need for agricultural labor in th
SOLVE THIS PROBLEM ASAP
Gabrielle wants to keep 87% average in her biology class. She earned 98%. 84%, and 90% on her previous tests. What score does she need to keep her current avera