fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

15% of the apples in a crate are rotten there are 12 rotten apples in the crate how many apples are in the crate
What changes in the 1970s and 1980s made cars more energy efficient?
Which of the following took place at the Tehran conference? A.roosevelt deferred to Churchill in all discussions with Stalin B. Roosevelt and Churchill agreed t
__________ disorders are caused by an injury that affects the brain. a. functional c. organic b. stress d. chemical
What does "beauty is in the eye of the beholder" mean
4a^-(6a-2) +(3) (a^-1).please solve this.the arrows that are pointing up is exponent 2.please show work
According to cell theory, scientists do not classify a virus as living because it does not have A) a membrane. B) genetic material. C) cellular structure. D
A parallelogram has an area of 111.86 ft² and a height of 11.9 ft. How long is the base of the parallelogram?
solve this expression: Three less than one fourth of the product of eight thirds and nine
A placenta and viviparity are most likely adaptations for increasing ______.