nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

Which algebraic rule for a rotation describes the change in coordinates: G(5, -1) to G' (-5, 1)?
Southern states resisted the ratification of the Fifteenth Amendment by A. drafting and passing the Voting Rights Act. B. denying all female citizens the right
What is the value of x/3y, when x = 18 and y = 3? 3/18 <- this means three over 18 if you don't know 2 3 6
hector worked monday, tuesday and thursday from 9:00 am to 4:30 pm with a half hour lunch each day. How many total hours did he work?
1. Multiply the following polynomials to write an equivalent expression. Part A: -7x2y2 (8x2y – 5xy + 11xy2 – 31) Part B: (t3 – 5t) E+2 – 3t) Part C: (4x2 – 7x
the may flower compact and the magna carta were different because one​
____ remove sulphur from petroleum products. 1) calcium 2) sodium 3) iron
1200-5(3x+30)=600 show the steps to solve this problem
4. How does the duration of a quarter note compare to a dotted quarter note? A. Longer, B.Shorter, C. The same It's about music, but there is no music subject h
What factors influence where people live?