barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

explain why a large tree and a crop such as rice or maiz are both classified as plant​
How do i solve this for g(-3)?
3-2(x-4)= -5x-7 just the answer, also if you could can you please include the first step you would do in this equation.
The specific molecular changes that occur when a drug binds to a particular target site or receptor are referred to as
The sum of two consecutive integers is 345. What are the integers? need help with it
what is the slope and the y intercept?​
What were the challenges of settling the country west of the Mississippi?
Bar graphs are most closely related to a. correlation coefficients. b. statistical significance. C. standard deviations. d. frequency distributions.
what were causes and effects of the French Indian War?
An object with a negative acceleration could NEVER have a positive velocity. a. TRUE b. FALSE