XoxoGamer4Life
XoxoGamer4Life XoxoGamer4Life
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

At the art supply store pastels cost $2.25,drawing pads cost 6.50,and pencils cost $1.17 . Kelly bought 3 pastels, 2 drawing pad,and 12 pencils. How much money did kelly spend?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-05-2017
I think it would be $33.81 because when you multiply them then add them up.
Answer Link
ThomasTheTank
ThomasTheTank ThomasTheTank
  • 03-05-2017
2.25 (3)= 6.75
6.50 (2)= 13.00
1.17 (12)= 14.04

$33.79

Answer Link

Otras preguntas

Which groups listed on and he map probably changed the least over time since crossing the Bering land bridge
what is the opposite of 4.2
explain how 18 is an even number
Which reform to the American education system began in the early nineteenth century? a. typing classes b. women's colleges c. magnet schools for science d.
How many integers are in between -107,369 and 792,610?
How do you write 8x-4=16 in a verbal sentence?
What is 16x+9=9y−2x
with regard to age and social class who were the first settlers
The Virginia Company wanted to find a route to the Pacific Ocean in order to trade with
The scientific theory that describes the beginning of the universe is called the a. Expanding universe theory b. Contracting universe theory c. big bang theor