xavierlopeschri
xavierlopeschri xavierlopeschri
  • 04-05-2017
  • Mathematics
contestada

The gum you like to buy is on sale. It is regularly priced at $1.59
Write an equation that will help you determine how much you'll save if you buy the pack today.
S= sale price per pack
C= cost savings

Respuesta :

Tikeira Tikeira
  • 11-05-2017

1.59-sale price per pack=cost savings 


Answer Link
taylormade8516
taylormade8516 taylormade8516
  • 06-03-2020

Answer: 1.59-s=c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Hinge Joints-These jointscan only move in one direction, like a door hinge. One bone works against another. Movement is back and forth on one plane.Examples:___
57% of 109 is what number? plz help
What is Germany in German?
If a+b=6 and a-b = 4, what is the value of 2a + 3b?
Why might nations join together to remove trade barriers?
How do I solve this equation? If 3t-7=5t then 6t=a 21b-7c-21d-42
Why did the americans go to Oregon during manifest destiny and why did the mormon go to utah??
how do I figure out what 5550/1000
The surface area of a triangular pyramid is 375.2 m2. What would change if the surface area were measured in square centimeters?
A punch  recipe calls for 3 pints of orange juice does the recipe How many ounces oof oranges juice does it requirew