mfgamer13
mfgamer13 mfgamer13
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

Ten years ago, you could buy a loaf of bread for $1.21.

Twenty years ago, you could buy a loaf of bread for $0.92.

What is the difference in prices?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-05-2017
$0.29


hope I helped

pls mark the branliest
Answer Link

Otras preguntas

please please explain why that answer is correct and why i got it wrong!
How does agriculture differ between developed regions and developing regions?
please help!!! Im very confused
i think i may have the answer but im not sure. if you answer thanks sm :)
1. Each substance written to the right of the arrow in a chemical equation is a (1 point) O catalyst O reactant O precipitate O product
who helped secure the presidency for thomas jefferson
I need help on this question If someone could help me please and thank you!
PLEASE HELP! THE STORY IS DOWN BELOW Pioneering in Florida 1 Ben Hill Doster moved his family from Atlanta, Georgia, to Jupiter, Florida, in 1894 to help his si
1. Write the fraction or mixed number as a percent (show all your work) a. 23/40 = b. 4 % =
Wht is the soulution of the proprtion 5/16=30/y