giannamercado49
giannamercado49 giannamercado49
  • 02-08-2017
  • Mathematics
contestada

1)broccoli is 4lbs for $5 if she buys 3 pounds how much will it cost 2) if she buys 4.2 pounds of it what will be the cost

Respuesta :

percypercy168otvzio
percypercy168otvzio percypercy168otvzio
  • 02-08-2017
$3.75 for 3 pounds
$5.25 for 4.2 pounds
Answer Link

Otras preguntas

How many cups are in 1 gallon of water
Which substance does not obey the Lewis octet rule? a. O₂ b. NO c. CO d. N₂ Can anyone explain this one for me?
7kg of soybean oil which costs $4/kg was combined with 14kg of canola which costs $1/kg. Find the cost per kg of mixture.
Shandra's cat is 23.4 cm tall and 38 cm long. Express these lenghts in metres and in millimetres. Someone help me , I really need it for tomorrow and please exp
Concorde could travel 1 mile every 3 seconds.How many miles per hour (mph) is that?
What method of generating electricity doesn't make use of a rotating generator?
Why does a bike get heavier when it rusts???Very confussed, I cant find anything on the internet :( please help
All living things are either Eukarya, Bacteria, or Archaea. These three broadest categories in the classification of life are called _______.
The line with equation ax+by=20 passes through the points(-2,10) and (1,5)find a and b
how many yards in a mile?