jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
Look at the figure. How many different labeled rays are shown?
How to get the answer and the answer
Coating the neural fibers with an insulating fatty sheath during the process of __________ improves the efficiency of message transfer. select one: a. myelinati
Refer to this summary equation of photosynthesis to complete the sentences about chemical bonds and reactions. 6 co2 + 6 h2o → c6h12o6 + 6 o2
In her speech congresswoman chisholm touched on several topics. what was the one constant thread throughout her speech? a. women's rights need to be protected u
A recent television documentary concluded that, from birth, girls are more nurturing than are boys. you agree with this because you believe nurturing is an evol
WILL BE MARKED BRAINLIEST AND GET POINTS!!!!! If a machine produces 280 appliances per hour, the total number of appliances produced in x hours can be represent
7 less than one fourth of a number equal to 7. what is the number? Explain how you got it.
give the full electron configuration for barium
How many different ways 5 people a,b,c,d,e sit in a row in movie theater if a and b must sit together, c must sit to the right of but neceraily next to b , d an