aziyahwescotta aziyahwescotta
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost to rent a video game for 3 days was $10. It costs the same amount each day.

Respuesta :

emchill
emchill emchill
  • 01-09-2017
¢30 every day because 10divided by 3 is .3
Answer Link

Otras preguntas

In the 2009 ________ case, the supreme court decided in favor of white firefighters that many saw as recognizing reverse racism.
Explain the two most common reasons why words get adopted into another language. Provide at least one example of a word English has borrowed for each reason. Th
15a^8/15a^4 need help not sure what it is.
Suppose you are adding 43 and 28.will u regroup? Explains.
Find the intervals on which f(x)=2xx2+64 increases.
The perimeter of a rectangular field is 356 yards. if the width of the field is 84 yards, what is its length?
When performing cpr on an infant (lying face-up), you should use:?
Which North American culture relied on buffalo for food, clothing, and shelter?
What is the incentive to produce newer versions of smartphones for cell phone companies?
When did education and learning become institutionalized?