jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

Solve by completing the square: −2x^2+24x−40=0
The square footage of a house is 1200 square feet. What type of data is this?
1/4 divided By 2 Show Your Work On How You Got The Answer
what is the following sum in simplest form √8 + 3√2 + √32A) 3√8+3√2B) 5√42C) 9√2D) 5√2 +√32
How so I solve 3w - 5 > 2w + w - 7
In Grendl what poetic device is used in the phrase deeds of dead kings
“Drew has 50 red, green, and blue marbles. He has six more red marbles than blue marbles and four fewer green marbles than blue marbles. Write and solve an equa
-n + 5 = n - 11 (Finding Common Denominators)
A student purchases 6 different colored folders for her classes (red, blue, yellow, green, purple, and black). She randomly chooses two folders to use for her f
Two missiles are initially 5000 miles apart. They travel along a straight line directly towards one another, one traveling at 2000 miles per hour and the other