makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

You must wait for ............. opportunity​
18.79+2.11+-1.92+17.38​
Salem has 150 cookies to sell. Each cookie is one of four types. . 1/6 of cookies are oatmeal raisin. . 1/4 of cookies are sugar cookie. . 5/12 of cookies are c
how is Lysosomes are formed
HELPPP WILL MARK BRAINLIST!!
Two students had a contest to see who could build the fastest boat. Emily spent hours learning about boatbuilding and designing a boat that would be fast but st
How does demand-pull inflation differ from cost-push inflation? Demand-pull inflation is driven by consumers, while cost-push inflation is driven by producers.
The product of two consecutive positive integers is 29 more than their sum. Find the integers
any two social norms​
What is the theme in The Fox and the Horse